Žalingas kofeino poveikis dantims

Apžvalga

Vidutiniškai kofeino kiekis yra laikomas saugiu vartoti, tačiau didelis gėrimų kiekis ir maisto produktai, kurių sudėtyje yra kofeino, gali pakenkti jūsų dantims. Maisto tyrimų institutas, “Food Safety 1995” kūrėjas, praneša, kad vartojamo kofeino kiekis gali turėti įtakos dantų sveikatai ir išvaizdai. Žinodami šiuos padarinius galite apriboti, kiek kofeino vartojate kiekvieną dieną.

Dažymas

Gėrimai, kuriuose yra kofeino, gali dėmėti ant dantų, praneša Donna J. Phinney ir Judy H. Halstead, “Delmar’s Dental Assisting: Comprehensive Approach” autoriai. Vartojant kavą, arbatą ir soda dideliais kiekiais, jūsų dantys gali tapti geltoni arba sukelti negražus rudas dėmeles tarp dantų ir paviršiaus. Sumažinus kofeino kiekį, kurį suvartojote, galite išvengti tolesnio dažymo ir žalos jūsų dantims. Taip pat rekomenduojama iš šiaudų išgerti kavą, arbatą ir soda, kad kuo mažiau gėrimų susidurtų su dantimis. Reguliariai pasitarkite su savo odontologu, kad sumažintumėte danties dažų kiekį.

Emalio pažeidimai

Dantų emalio yra tai, kas padeda išlaikyti jūsų dantis stiprus ir sveikas. Kadangi emalio nešioja, jūsų dantys pažeidžiami pažeidimų ir ligų, pažymi Maisto tyrimų institutas. Didelis kofeino suvartojimas yra susijęs su dantų emalio skilimu. Kiekvieną dieną geriant kofeino kiekį, galite sumažinti apsaugą nuo danties paviršiaus esančio emalio, kad galėtumėte išvengti ertmių ir dantų ligų. Druska per šiaudus taip pat gali sumažinti, kiek kofeino gėrimo liečiasi su dantų paviršiumi. Taip pat reguliariai žiūrėkite savo odontologą, nes jis turės patarimų ir patarimų, kaip apsaugoti emalį.

Dantų sutraukimas

Didelis kofeino suvartojimas yra susijęs su stresu ir negalėjimu gerai miegoti, praneša Stephenas Cherniskis, autorius “Kofeino bliuzo: pabusti iki paslėptųjų Amerikos 1-os narkotikų grėsmės”. Vartojant kofeiną valandomis prieš miegą, jūs galite miegoti susilpninti dantis. Susilpnėję dantys gali sukelti žando skausmą, taip pat skausmą dantis. Vengti kofeino per keturias valandas prieš miegą, taip pat apriboti savo suvartojimą per dieną gali padėti sumažinti streso lygį ir sumažinti dantų susilpnėjimą per naktį. Jūsų dantų gydytojas taip pat gali rekomenduoti prietaisus, kurie padės jums miegoti.