Vitamino d trūkumo poveikis plaukų folikulams

Apžvalga

Tam tikri vitaminai ir mineralai atlieka svarbų vaidmenį palaikant jūsų plaukų sveikatą. Vitaminas D, skirtas vienam, turi užtikrinti tinkamą plaukų folikulų apykaitą ir skatinti plaukų augimą. Suaugę žmonės turėtų suvartoti ne mažiau kaip 600 tarptautinių vienetų arba 15 mikrogramų per dieną, o viršutinė saugi koncentracija laikoma 4 000 tarptautinių vienetų arba 100 mikrogramų per dieną, atsižvelgiant į Nacionalinius maisto papildų biuro sveikatos institutus. Pernelyg mažai šios maistinės medžiagos, gaunamos iš saulės, menkių kepenų aliejaus ir stiprintų pieno produktų, gali turėti neigiamos įtakos plaukų folikulams.

Gyvenimo ciklas

Vitaminas D padeda išlaikyti plaukų augimo ciklą nuo augimo fazės iki regresijos fazės iki poilsio etapo. Pasak Veronikos D. Stolzt, autoriaus “Vitaminas D: nauji tyrimai”, vitaminas D reguliuoja epidermio proliferaciją ir diferencijavimą bei receptorių, reikalingų normaliam plaukų folikulų dviratui. Kai atsiranda vitamino D trūkumas, plaukai gali pasirodyti pažeisti arba gali neaugti.

Augimo stoka

Vitaminas D įtakoja plaukų folikulus, stimuliuojant plaukų augimą. Atrodo, kad be pakankamo vitamino D plaukų folikuluose, plaukų augimas gali sulėtėti arba plaukai gali vis augti. 2002 m. Kalifornijos Los Andželo medicinos mokyklos universiteto tyrimas, paskelbtas žurnale “Endokrinologija”, nustatė, kad vitaminas D3, atrodo, stimuliuoja plaukų augimą pelėse, kurios kitaip neaugina plaukų. Norėdami tai padaryti, vitaminas D3 net sukūrė naujų plaukų folikulų augimą.

Vitamino D charakteristikos

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, o tai reiškia, kad pertekliniai kiekiai yra laikomi kūno riebaluose, o ne išplauti iš sistemos. Nors vitamino D trūkumai yra dažni – kai kurie tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė amerikiečių yra nepakankami – gali pasireikšti vitamino D perdozavimas. Vitamino D koncentraciją galima nustatyti atlikus kraujo tyrimus, atliktus gydytojo. Dirbkite glaudžiai su sveikatos priežiūros specialistu, kad nustatytumėte, ar lėtai augantys plaukai gali būti susiję su mažu vitamino D kiekiu.