Vitamino D trūkumas ir hipertiroidizmo priežastys

Apžvalga

Vitaminas D yra tiek vitaminas, tiek hormonų gamybos organizme pirmtakas. Jūsų oda natūraliai gamina vitaminą D saulėje be saulės poveikio. Tačiau, atsižvelgiant į suvokiamą odos vėžio riziką, daugelis žmonių negauna pakankamai saulės poveikio gamindami pakankamą vitamino D kiekį. Pasak dr. Joseph Mercola, reikalingas vitamino D kiekis priklauso nuo amžiaus, odos pigmento ir srities Pasaulio, kurioje tu gyveni. Tamsesni žmonės ir tie, kurie gyvena šiauriniuose platumose, per odą gamins žymiai mažiau vitamino D nei kitos grupės.

Sąlygos, kurias sukelia vitamino D trūkumas

Vitamino D trūkumas gali sukelti keletą skirtingų sveikatos problemų, susijusių su tuo, kaip šis vitaminas yra naudojamas organizme. Viena iš vitamino D funkcijų – padėti išlaikyti normalią kalcio ir fosforo koncentraciją kraujyje, teigia MayoClinic.com. Klasikiniai vitamino D trūkumo reikalavimai apima rachitus vaikams ir osteomalaciją suaugusiems, kurie sukelia raumenų silpnumą ir silpnus kaulus. Visai neseniai vitamino D trūkumas buvo susijęs su hipertenzija, vėžiu ir keletu autoimuninių ligų, įskaitant Graveso ligą, hipertiroidizmo rūšį ar skydliaukę. Pasak dr. Cynthia Buxton, N.D., vitamino D trūkumas taip pat siejamas su širdies liga, osteoartritu, depresija, migrena ir sistemine vilklige.

Gauti pakankamai vitamino D

Visi tyrimai, kuriuose dalyvavo vitaminų D taryba, parodė, kad dauguma žmonių neturi vitamino D, ypač afroamerikiečių, kaip teigia “Mercola.com”. Jauni balti suaugę vasaros metu maudymosi kostiumai gali keliauti per 20 000 vitamino D vienetų. Tai viršija sveikai palaikyti reikalingą kiekį. Norint gauti pakankamai saulės spindulių, nuo saulės poveikio jūsų drabužiams reikia apsaugoti nuo saulės nuo 15 iki 20 minučių. Vyresnio amžiaus žmonėms, tiems, kurie niekada nėra saulėje, tamsesnės odos ir tuos, kurie naudoja saulės apsaugą, gresia vitamino D trūkumas. Trys vitaminų D dozės padidinimo variantai yra saulės spinduliai, saulės šviesa arba burnos papildai.

Graves ligos

Pasak MayoClinic.com, Graveso liga yra labiausiai paplitusi hipertiroidizmo forma, kurioje antikūnai jūsų kūne stimuliuoja skydliaukės liauką gaminant per daug skydliaukės hormono. 2009 m. Vasario mėn. Žurnale “Endokrinologija” paskelbtame tyrime UCLA medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad pelėms, kurios turėjo Graves ligą ir sukėlė vitamino D trūkumą, atsirado nuolatinis hipertiroidizmas, netgi po to, kai liga pasikeitė. Šios pelės pirmą kartą buvo injekuojamos virusu, kuris sukėlė Graveso ligą ir paskui imunizavo prieš virusą. Svarbiausias vitamino D poveikis pelėms, kurį atrado tyrimai, buvo skydliaukės liauka, o ne pelių imuninis atsakas.