Venipunktūros komplikacijos

Kraujavimo komplikacijos

Venipunktūra – tai venų pertvaros aktas, skirtas pridėti medžiagą arba pašalinti kraują. Tai paprastai atliekama medicinoje. Medžiagos, pridedamos per venapunktūrą, apima vaistus, skysčius, kraują ir diagnostinius agentus, tokius kaip dažai. Kraujo pašalinimas vadinamas flebotomija. Kraujas gali būti pašalintas, norint jį analizuoti, dovanoti, parduodant, laikant ar terapiškai mažinant kraujo kiekį organizme. Yra keletas galimų komplikacijų, susijusių su venipunktūra.

Infekcijos ir uždegimo komplikacijos

Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad kartais pacientas kraujuoja po venipunktūros ilgiau nei įprastai. Tai dažniau pasitaiko pacientams, turintiems tam tikras sąlygas, tokias kaip hemofilija. Pacientams, vartojantiems kraujo skiediklius, aspiriną ​​ir tam tikrus kitus vaistus, taip pat yra didesnė šio komplikacijų rizika. Kai kuriems pacientams po oda susidaro hematoma, kuri yra kraujo kaupimasis. Jis gali būti raudonos, violetinės arba beveik juodos spalvos ir nudažyti liesti. Dažniau pastebima mėlynė. Sumušimai skiriasi nuo violetinės iki geltonos spalvos ir gali būti skausmingos ir paliesti kelias dienas.

Vasovagal komplikacijos

JAV nacionaline medicinos biblioteka aiškinama, kad infekcijos rizika yra visada, kai oda yra pažeista. Celiulitas yra uždegimas ar infekcija audinyje žemiau odos paviršiaus. Tai retas venapunktūros komplikacijas. Celiulitas dažniau pasitaiko skysčiams, nei kraujo paėmimo metu. Flebitas yra venų uždegimas, kuris yra dar viena retas venipunktinės procedūros komplikacijas. Sepsis – rimta kraujo infekcija – taip pat galimas po venipunktūros. Sepsis dažniau pasireiškia pacientams, kuriems yra sutrikusi imuninė sistema. Tai apima vyresnio amžiaus žmones, pacientus, sergančius imuninės sistemos sutrikimais, ir vaikus, vartojančius imuninę sistemą. Tinkamai išvalius vietą prieš sumušant odą, labai sumažėja su infekcija susijusių komplikacijų rizika.

Su skausmais susijusios komplikacijos

Kai kuriems pacientams kyla sunkus nerimas, kai susiduria su adata. Jie gali užimti kvėpavimą arba turėti stiprų neurologinį atsaką į šią baimę. Dėl to jie gali patirti vasovagalinę reakciją, tokią kaip gausus prakaitavimas, žemas kraujo spaudimas, silpnėjimas ir tikrasis alpimas. Kartais pacientas, kuris nusiramina venos lanko metu ar po jo, turi konvulsijas. Kitas su apalpimo rizika susijęs pavojus yra galimybė išlaikyti žaizdą nuo krūties, pvz., Galvos traumą ar kaulą. Taip pat galima išsiųsti skysčius į plaučius praeinančiai, sukeliančios pneumoniją ar kitas kvėpavimo problemas.

Paprasta venipunktūros komplikacija yra skausmas. Tai paprastai yra lengvas, tačiau kartais adata nuria nervą, sukelia stiprų skausmą. Gali atsirasti nuolatinė nervų trauma.