Uždegimo žaizdoms tvarslių tipai

Apžvalga

Burns priklauso nuo sunkumo laipsnio, priklausomai nuo to, kiek jų yra ant kūno ir kiek giliai jie prasiskverbia per odą ir audinius. Jie taip pat atsiranda dėl įvairių priežasčių – šilumos, trinties ir cheminių medžiagų. Kadangi egzistuoja daugybė nudegimų, šiuolaikinėje medicinoje galima įsigyti įvairiausių degančių padažų, kurios visos skirtos apsaugoti pažeistus audinius, padėti deginti žaizdą tinkamai išgydyti ir sumažinti infekcijos riziką.

Marlės ir audinių puošmena

Rištos iš marlės ir audinio yra būtinos norint apsaugoti beveik kiekvieną deginimo žaizdą. Marlių tvarsliava yra supakuota apvynioti vidinį sluoksnį drėgno padažu, kad jo vieta būtų virš žaizdos, tuo pačiu leidžiant judėti. Ace tvarstis yra dar vienas elastingumo, audinio apvalkalo tipas, kuris gali padėti sumažinti patinę zoną.

Tvirta apsirengimas

Kai kurios uždegimo padažai suprojektuoti laikytis apdoroto ploto. Nedidelis silikono dengtas sintetinis tinklas gali būti lengvai pašalinamas iš deginimo vietos. Gali būti naudojama daugiau adhezinių elastingų tvarslų, kad galūnėse, pvz., Rankose, rankose ir kojose, uždegtų žaizdų padengimas. Šie padažai dažnai naudojami ant kitų sluoksnių.

Antibakteriniai, antimikrobiniai tvarsčiai

Išgydyti tvarsčiai, kurie apsaugo sužeistą vietą nuo drėgmės ir be bakterijų, yra labai svarbūs gijimo procesui. Sidabrinės absorbcinės padažas gali būti dedamas per uždegusią žaizdą, kad ištrauktų skysčius, kurie nutekėtų iš vietos. Kaip tai įvyksta, šis padažas paverčia geliu, kuris apsaugo burnos žaizdą nuo bakterijų, nes jis sukietėja. Taip pat galima naudoti antimikrobines padažas iš minkšto silikono, išleidžiant sidabrą į žaizdą iki septynių dienų. Šios rūšies degiųjų padažų paprastai yra padengtos marlės, audinio ar adhezinio, kad jie būtų laikomi vietoje.

Avariniai tvarsčiai

Neatidėliotinos medicinos tarnybos naudoja deginamųjų padažų rūšis, kurios yra pirmoji deginimo valymo linija, kai jie gabena asmenį, kuris sunkiai nudego į ligoninę. Vandens gelio padažai padengti geliu ir apsaugo deguonį, sandarinant jį iš oro ir bakterijų, kol slaugytojai tinkamai gali gydyti ligą. Degūs rankšluosčiai padengia sužeistą teritoriją, kad užtikrintų apsaugą nuo ore esančių patogenų, o lapų uždegimas padengia asmenį, kuris patyrė rimtą nudegimo sutrikimą, užkertant kelią gyvybei kūno šilumos praradimu nuo deginimo žaizdų. Avariniai darbuotojai dažnai naudoja fiziologinį tirpalą, kuris pakeičia skystą, prarastą nuo uždegimo žaizdų, kartu su šiais lapais.