Uretano putų poveikis sveikatai

Apžvalga

Ureto putos yra visur – tai yra po tavo kilimu, baldais ir tavo lova, tavo sienomis, batų padais ir sportiniu šalmu. Ilgalaikis cheminių medžiagų poveikis naftos produktams, pvz., Uretano putplasčiui, gali paveikti nervų ir imuninę sistemą ir sukelti ligas, įskaitant vėžį, neurologinius sutrikimus, autoimuninį silpnumą, astmą ir alergijas, nevaisingumą, persileidimą ir vaikų elgesio sutrikimus. “Nors chemikalus uretano putplasčiuose JAV aplinkos apsaugos agentūra reikalauja išbandyti dėl didelio poveikio sveikatai, tyrimai nenustato subtilaus neurologinio smegenų pažeidimo ar poveikio besivystančiam vaisiui, teigia” Chem-Tox.com “.

Sveikatos pavojus vaikams

Poliuretano putplastis, kuri iš esmės yra nafta, yra pagrindinis kūdikių čiužinių užpildas ir dažnai yra pavojingų cheminių sudedamųjų dalių, pagamintų iš formaldehido, benzeno, tolueno ir kitų toksinų. Pasak “HealthyChild.com”, nes maži vaikai yra labai pažeidžiami ir gali praleisti daugiau kaip 50 proc. Savo ankstyvojo gyvenimo kūdikių čiužinyje, yra susirūpinimas dėl šio produkto poveikio sveikatai. Kai kurie lopšių čiužiniai išskiria cheminių medžiagų mišinius, galinčius sukelti širdies aritmijas, sunku kvėpuoti, diskomfortas krūtinėje, gleivinės sudirginimas, galvos skausmas, kosulys, astma ir alerginės reakcijos, galvos svaigimas, silpnumas, nuovargis, pykinimas, miglotas regėjimas ir sumažėjusi plaučių funkcija. Išvardytos EPA gamintojo medžiagos poliuretano putplasčio saugos duomenų lapuose.

Toksiškumas ir mirtis nuo ugnies

Urethano putplastis naudojamas izoliacijai dėl savo šiluminių savybių ir naudojimo paprastumo – tai purkštukas, kuris sukietėja. Urethano produktų naudojimo pavojus yra tada, kai putos degs. Jis išskiria nuodingas dujas ir dūmus, todėl sunku evakuoti ir išdegti ugnį. Pasak “Federated Insurance”, draudimo kompanijoje žinomas kaip “kietasis benzinas”, kai paleidžiamas poliuretano ugnis, todėl, kaip teigia “Federated Insurance”, paprastai susidaro visiškas turto praradimas ir žūva. “CBC” naujienos pranešė apie mirtiną gaisrą Rhode Islande dėl poliuretano putų izoliacijos , Ta pati medžiaga, kuri naudojama sofose ir čiužiniuose, sukūrė neryškios šilumos ir storų, toksiškų dūmų ugnį. Ugniagesiai sakė, kad tragedijos, kuriose vyksta deginimas poliuretano putplasčio, yra įprasti. Valstybinės priešgaisrinės tarnybos asociacija George Miller.

Poveikis naujagimiui

Siekiant sumažinti degiųjų uretano ir poliuretano putų pavojų, į putplasčius dažnai dedama pramoninių toksinių antipirenų. Pagal “HealthyChild.com” labiausiai paplitusį antipireną yra pentaBDE, toksinas, susijęs su neurologiniais sutrikimais, hiperaktyvumu ir elgesio problemomis. Be to, PentaBDE nesijungia prie putplasčio ir patenka į aplinką, pagal 2001 m. Paskelbtą tyrimą “Toksikologiniai mokslai”, kuriame teigiama, kad pentaBDE poveikis naujagimiui gali paveikti smegenų vystymąsi.

Alergijos

Didžiausia profesinės astmos priežastis yra izocianatai, naudojami gaminant poliuretano putplastis. Nustatyta, kad poliuretano naudojimas balduose, pagalvėse, pagalvėse ir patalynėse padidina vaikų astmą, o jo vartojimas taip pat atitinka astmos vystymąsi etninėse mažumose, kurios pritaria vakarietiškam gyvenimo būdui, įspėja dr. Harry Morrow-Brown Svetainė, AllergiesExplained.com.