Transvaginalinis ultragarsas ir endometriumo vėžys

Transvaginalinis ultragarsas sukuria vaizdus apie vidinius organus, kai ultragarsinis zondas yra dedamas į makštį. Tai leidžia gydytojams geriau matyti gimdą, taip pat kiaušides. Ši procedūra yra ypač naudinga gydant moteris, sergančias po menopauzės ir sergančius makšties kraujavimu.

Po menopauzės ir prieš menopauzę moterys skiriasi dėl endometriumo. Moterims prieš menopauzę – tiems, kurie gali turėti vaikų – gimdos gleivinė pasikeičia menstruaciniu ciklu, tampa labai stori ir gali auginti apvaisintą kiaušialąstę. Jei kiaušinėlis nėra apvaisintas cikle ir nėra nėštumo, pamušalas išliejamas menstruaciniu laikotarpiu.

Priešingai, normalioms moterims po menopauzės – tiems, kurie nevaisingiems vaikams – neturi sustingusios endometriumo apimtys, nes jie nebereikia gaminti hormonų, kurie stimuliuoja gimdos gleivinės augimą. Todėl šioms moterims neturėtų būti kraujavimo iš makšties. Jei jie serga kraujavimu po menopauzės, šios moterys turi nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Dauguma gydytojų naudoja transvaginalinę ultragarsiją ir endometriumo biopsiją arba audinį, kad padėtų jiems įvertinti pacientus, sergančius kraujavimu po menopauzės. Ultragarsas naudojamas nustatant endometriumo storį moterims po menopauzės, kuri neturi viršyti 4-5 milimetrų. Paprastas storis gali patikimai pašalinti vėžį daugeliu atvejų. Tačiau endometriumo biopsija yra veiksmingiausia procedūra ne operacijoje, siekiant patvirtinti, ar yra endometriumo vėžys.