Streptokokų infekcijų tipai

Streptococcus Pneumoniae

Streptokokinės bakterijos yra pagrindinė ligos priežastis. Įvairių rūšių streptokokai, įskaitant Streptococcus pneumoniae, A grupės streptokoką ir B grupės streptokoką, rodo skirtingą požiūrį į įvairias kūno vietas. Strep infekcijos svyruoja nuo lengvos iki potencialiai pavojingos gyvybei. Ankstyvi diagnozė ir gydymas sumažina sunkių komplikacijų, susijusių su streptokokų infekcijomis, riziką.

A grupės streptokokas

Streptococcus pneumoniae, taip pat žinomas kaip S. pneumoniae ir pneumokokas, yra dažna bakterinės infekcijos priežastis. Medicinos informaciniame tekste “Infekcinių ligų principai ir praktika” pažymima, kad pneumokokas dažniausiai sukelia pneumoniją, sinusitą, meningitą ir vidurių ausų infekcijas. Kitos infekcijos, kurias gali sukelti S. pneumoniae, yra endokarditas, širdies infekcija, septinis artritas, sąnarių infekcija, osteomielitas, kaulų infekcija, celiulitas, giliai odos infekcija ir peritonitas, pilvo ertmės infekcija. Pneumokokinės bakterijos turi kapsules, kurios supa bakterijas. Kapsulė trukdo fagocitozei, imuninės sistemos reakcija, susijusi su invazinių bakterijų nurijimu ir žudymu. Ši svarbi imuninės sistemos apsauga yra išvengiama audinių invazijos, reikalingos infekcijai sukelti. Pneumokokinės vakcinos ženkliai sumažina S. pneumoniae infekcijų riziką.

B grupės streptokokas

A grupės streptokokų bakterijos, dar vadinamos Streptococcus pyogenes, paprastai kolonizuoja odą ir gerklę. Kolonizacija yra būklė, kai bakterijos gyvena vietoje, nesukeliant ligos. Tačiau subtilūs vežėjo sveikatos būklės pokyčiai gali pakenkti pakankamai kolonizavimo bakterijų įsibrovimo ir sukelti ligas. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai teigia, kad įprastą A grupės streptokokų infekciją sudaro streptokokas ir impetiga, paviršinė odos infekcija. A grupės streptokokas taip pat sukelia gilesnę odos infekciją, įskaitant celiulitą ir erysipelius. Nekrotizuojantis fascitas ar streptokokinė gangrenė yra rimčiausia iš grupės A streptokokų odos infekcijų. Ši sparčiai besivystanti infekcija plinta iš odos į pagrindinius audinius, todėl plačiai paplitusi audinių mirtis. Audinių sunaikinimas gali sukelti didelį sutrikimą ar amputaciją. Dr. Toddaro knygoje “Todar Online Bakteriologijos Vadovas” pažymima, kad kitos grupės A streptokokų infekcijos yra tonzilitas, vidurių ausų infekcijos, sinusitas, pneumonija, septinis artritas, osteomielitas, meningitas, endokarditas ir miozitas – raumenų infekcija.

B grupės streptokokas, taip pat žinomas kaip Streptococcus agalactiae, yra svarbi infekcijos priežastis naujagimiams ir nėščioms moterims. Bakterijos dažniausiai kolonizuoja moterų tiesiosios žarnos ir makšties. Nėštumo metu bakterijos gali įsilieti į nėštumo audinius. Tiek nėščia moteris, tiek jos vaikas gali būti užsikrėtę. Dr. Christina Phares ir jo kolegos 2008 m. “American Medical Association” leidinyje paskelbė, kad maždaug 50 proc. Nėštumų, susijusių su reprodukcinių organų arba su nėštumu susijusių audinių B grupės streptokų infekcijos, sukelia vaisiaus mirtį. Be infekcijos nėštumo metu kūdikiai gali nutraukti B grupės streptogramą per pristatymo procesą, dėl to gali sukelti kraujo infekciją, meningitą ar pneumoniją.