Ryte po pigułka poveikis

Apžvalga

Skubios kontracepcijos tabletės, vadinamos EB ir dažnai vadinamos ryte po piliulių, yra hormonų tabletės, skirtos nėštumui išvengti. EB tabletės nustoja nustumti įvairiais būdais, priklausomai nuo to, kur moteris yra jos mėnesinių ciklo metu. EK hormonai gali užkirsti kelią ovuliacijai arba netrukdyti kiaušialąstui tręšti. Nors Maisto ir vaistų administracija patvirtina, kad EB tabletes saugiai vartoja, pasireiškia šalutiniai poveikiai.

Pilvo skausmas

Pilvo skausmas ir švelnumas gali atsirasti vartojant tabletes, kurie gali lydėti makšties kraujavimą. Panašiai kaip ir laikotarpis moterys gali patirti sutrikusios pojūčius ir pilvo pūtimą. Rytas po tablečių neapsaugo nuo negimdinio nėštumo ar nėštumo, kuris susidaro kiaušintakiuose, o ne gimdoje. Feministinės moterų sveikatingumo centras perspėja, kad moterims, kurioms pasireiškus sunkus pilvo skausmas po skubios kontracepcijos priėmimo, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl nėščiųjų vamzdžių.

Pykinimas ir vėmimas

EK tablečių hormoninis makiažas gali sukelti pykinimą ir vėmimą. Prinstono universitete teigiama, kad pykčio jausmas paprastai mažėja per dvi ar tris dienas. Moterys, kenčiančios nuo pykinimo ar vėmimo, vartoję EB, gali valgyti mažus, dažnus valgius arba sausus maisto produktus, pvz., Krekerius. Jeigu pykinimas ir vėmimas išlieka, taip pat galima apsvarstyti gydytojo recepto vaistus nuo pykinimo.

Krūtinės švelnumas

Krūtis gali jaustis pilniau arba konkurso dalyviu, jei po ryto po pigułka. Hormonai, esantys piliulėje, daro įtaką kūnui daugiausiai dėl hormonų, sukeliančių mėnesinių simptomus, todėl krūtų jautrumas. Krūtų jautrumas paprastai išnyksta per dvi-tris dienas nuo EB vartojimo.

Makšties kraujavimas

EB priklausomai nuo vartojamų tablečių tipo gali sukelti greitą makšties kraujavimą, panašiai kaip ir laikotarpis. ES hormonai sutrikdo kūno hormonų ciklą, kuris reikalingas nėštumui palaikyti. Šis hormoninis pasikeitimas gali sukelti neatidėliotiną laikotarpį, kai gimdymas pradeda prapjauti. Kita vertus, moterys gali patirti silpną makšties erškėčių atsiradimą arba dvi ar keturias savaites po to, kai vartojate EB, gali nepasireikšti kraujavimo iš makšties. Gydytojas turi nedelsdamas įvertinti kraujavimą iš makšties, kuris yra sunkesnis už normalią moters gyvenimo trukmę arba kuris yra sudėtyje ar yra susijęs su sunkiu pilvo skausmu po jo vartojimo.