Rūkymo poveikis per metus

Apžvalga

Pirmieji tabako vartojimo įpročio metai kelia pavojų tiesioginėms sveikatos problemoms ir ankstyvos mirties tikimybei. Daugelis žmonių pradeda rūkyti ar grįžti į rūkymą, siekdami mesti rūkyti, prieš pernelyg daug žalos. Jų planus gali nukreipti dėl priklausomybės nuo tabako arba dėl ligos, pvz., Astmos, padidėjimo dėl rūkymo cigarečių. Net trumpalaikis kasdieninis tabako dūmų poveikis kenkia kūnui ir gali nustatyti vėžio augimo procesą.

Nikotino priklausomybė

“Nemours Foundation” praneša, kad priklausomybė nuo nikotino cigaretėse gali susidaryti per pirmąsias rūkymo dienas. Kiekvieno nikotino slenkstis yra kitoks ir neįmanoma apskaičiuoti. Prisiminus cigarečių rūkymą, mesti rūkyti gali būti sunku arba nepasiekiamas. Pasak Nacionalinio narkotikų prevencijos instituto, 9 iš 10 rūkalių niekada nesibaigia, nes nuo tabako vartojimo miršta daugiau nei pusė rūkalių, todėl rūkymas net vienerius metus gali būti ankstyvo mirties nuosprendis.

Poveikis kvėpavimui

Cigarečių rūkymas nedelsdamas keičia kvėpavimo būdus. Rūkymas vieną kartą ar dažniau kiekvieną dieną gali šiek tiek pakisti per metus. Ligos kontrolės ir prevencijos centrai, CDC, praneša, kad dusulys, sumažėjęs plaučių vystymasis ir plaučių funkcijos mažėjimas gali atsirasti nuo trumpalaikio rūkymo jau paauglystėje. Tarp suaugusių rūkalių, plaučių ir kvėpavimo takų pažeidimas gali sukelti kosulį, skreplius, švokštimą ir dusulį. Šios sveikatos problemos gali turėti rimtų pasekmių bet kokioms kvėpavimo sąlygoms. Dūmų anglies monoksido buvimas taip pat sutrikdo normalų deguonies koncentraciją kraujyje, paveikdamas rūkančiųjų toleranciją fiziniam sportui ir jų fizinį pasirengimą.

Poveikis širdžiai

Rūkymas vienai cigaretei nedelsiant pagreitina širdies ritmą. Net jauniems ir trumpalaikiams tabako vartotojams, rūkantis cigaretėmis kyla cholesterolio kiekis kraujyje, sukelia stresą ir žalą širdžiai ir kraujagysliams. Pasak Amerikos širdies asociacijos, galimas rezultatas yra aukštas kraujospūdis, sumažėjęs mankštos toleravimas ir didesnė širdies ligos rizika. CDC pažymi, kad kartu su plaučių funkcijos mažėjimu širdies sveikatos sutrikimai veikia sportinę ištvermę ir efektyvumą.

Vėžio rizika

Per metus nuo tabako vartojimo vėžys gali vystytis, tačiau kancerogenezę galima nustatyti bet kokio dūmų poveikio ilgio metu. Cigarečių sudėtyje yra daugiau kaip 60 žinomų kancerogenų, praneša Nacionalinis sveikatos institutas. Be to, rūkymas veikia imuninę sistemą, kad organizmas galėtų mažiau kovoti su vėžinių ląstelių augimu. Kartu su plaučių vėžiu, kuris kasmet užmuša daugiau kaip 100 000 rūkalių, CDC teigia, kad rūkymas gali sukelti burnos, gerklės, stemplės, inkstų ir gimdos vėžį.