Raumenų ir sausgyslių vitaminai

Vitamino C

Ryšiai su kaulu susieja su kaulais, o sausgysliai jungia raumenis su kaulais. Šių jungčių funkcija yra svarbi kasdieninei veiklai ir judėjimams. Tačiau aktyvūs žmonės linkę į raumenį ir sausgyslę žalą dėl fizinio aktyvumo įtampos, ypač pasikartojančių judesių. Geros naujienos yra tai, kad daugelis vitaminų ir mineralų atlieka svarbų vaidmenį audinių sutvarkymui, įskaitant raiščius ir sausgysles.

Gliukozaminas ir chondroitinas

Vitaminas C gali ne tik sumažinti arba užkirsti kelią lėtiniam raumenų skausmui dėl fizinio krūvio, bet ir greičiau išgydyti. Vitaminas C padeda mūsų organizmams gaminti kolageną, kuris sustiprina jungiamąjį audinį, kuris sudaro mūsų raiščius ir sausgysles. Kai mes esame sužeisti, mūsų reikalavimai vitamino C, atrodo, didėja. Jei suvartojama per mažai, tai turės neigiamos įtakos gijimo procesui. Gauti pakankamai vitamino C taip pat padeda apriboti tolesnę pažeisto audinio ir raumenų sužalojimą.

Bromelainas

Gliukozaminas padeda kurti kremzlę, kuri yra kūno amortizatorius. Ši maistinė medžiaga taip pat žinoma, kad padeda sukurti stiprias sąnarius, raiščius ir sausgysles. Gliukozamino sulfatas ir chondroitino sulfatas gamina medžiagą, kurios organizmui reikalinga sveikos odos, sausgyslių, raiščių ir sąnarių. Tiek gyvūnų, tiek bandymų tyrimai rodo šių maistinių medžiagų naudą gydant audinius. Europos gydytojai vartojo chondroitino sulfatą, kad gydytų traumų sausgysles ir sąnarius. Vieno tyrimo metu sumažėjo skausmas ir pagerėjo gijimas tarp jaunų sportininkų, gavusių 750-1,500 mg gliukozamino sulfato dieną.

Mineralai

Bromelainas yra fermentas, randamas ananasuose, turintis natūralių priešuždegiminių savybių. Parodyta, kad jis padeda išgydyti smulkius sužalojimus, įskaitant spragas ir padermes. Bromelainas taip pat gali veikti skausmą malšindamas uždegimą. Tai taip pat pagerina kraujotaką.

Pasitarkite su savo gydytoju

Manganas yra mineralų, kurie svarbūs audinių remontui ir bendrajai sausgyslių ir raiščių sveikatai. Be to, kad manganas, silicis ir varis yra kiti mineralai, žinomi dėl jų svarbos audinių taisymui. Tačiau nebuvo atlikta jokių kontroliuojamų šių mineralų poveikio žmonėms, turintiems raiščių ar sausgyslių pažeidimų, tyrimus; cinkas būtinas žaizdų remontui, o šio mineralo trūkumas trukdo atsigauti po didelių ir smulkių sužalojimų.

Prieš norėdami padidinti savo mitybą su papildais, pavyzdžiui, paminėtais, būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Ypač manganas ir cinkas yra gerai dokumentuojami ir gali būti labai rimtas šalutinis poveikis, ypač naudojant papildomai. Kitos maistinės medžiagos, pvz., Vitaminas C, neturi rimto šalutinio poveikio, tačiau pusiausvyra yra svarbi visai sveikatai.