Progesterono poveikis vaisiui

Apžvalga

Progesteronas yra hormonas, kurį išskiria moters kiaušidės, o tai padeda reguliuoti ovuliaciją ir menstruacinį kraujavimą. Šis svarbus hormonas taip pat buvo naudojamas kaip papildas daugelio menopauzės simptomų gydymui. Nėščioms moterims gali būti naudingas natūralus progesteronas, todėl gali būti skiriama progesterono papildai, skirti apsaugoti vaisius, kuriam būdingas didelis pavojus nėštumui.

Nevartojimo prevencija

Progesteronas apsaugo vaisius nuo persileidimo. Pasibaigus kontracepcijai moters kūnas išsiskiria didesnius progesterono kiekius, dėl ko gimdos gleivinės susitraukia. Pasak moterų pagalbos moterims, tai suteikia palankią aplinką apvaisintam kiaušiniui implantuoti ir augti. Progesterono išleidimas taip pat padeda išvengti besivystančio embriono pašalinimo sustabdžius papildomą ovuliaciją nėštumo metu, praneša Moterų asociacija už mokslinių tyrimų ir švietimo tobulinimą.

Skatina mitybą ir sveikatą

Nėščia moteris turi išlaikyti sveikus mitybos įpročius, kad savo kūdikį maitintų savo kūną. Progesteronas padeda padidinti moters apetitą nėštumo metu, paskatindamas ją valgyti daugiau, todėl vaisiui bus daugiau maistinių medžiagų. Be to, progesteronas skatina riebalų laikymą nėštumo metu, o tai yra svarbu riebaluose tirpiems vitaminams, tokiems kaip A, E ir K, siekiant geresnės sveikatos.

Priešlaikinis gimdymas

Progesterono vartojimas kai kuriais atvejais gali sumažinti ankstyvos gimdos atvejų skaičių. Kūdikiai, gimę iki 37 savaičių nėštumo, yra laikomi per anksti ir jiems kyla pavojus dėl įvairių sveikatos problemų, įskaitant smegenų kraujavimą, gelta, šėrimo sunkumus ir kvėpavimo problemas. Nacionalinis vaikų sveikatos ir žmogaus vystymosi institutas teigia, kad progesterono vartojimas moterims, prasidedančioms 16 ir 20 nėštumo savaitėmis, gali padėti sumažinti priešlaikinį darbą. Progesterono vartojimas yra naudingas moterims, kurioms anksčiau buvo priešlaikinis kūdikis, nes jiems yra didesnė rizika, kad bus išnykęs gimdymas ir paskesnis nėštumas.