Progesterono poveikis krūtims

Apžvalga

Progesteronas yra steroidinis hormonas, kurį daugiausia gamina kiaušidės, bet ir placenta nėštumo metu. Progesteronas veikia su kitais moterų hormonais, pvz., Estrogenais, siekiant išlaikyti moterų reprodukcinę sveikatą ir moterų lyties savybes. Jis turi keletą pasekmių krūties audiniui brendimo, menstruacijų ir nėštumo metu. Remiantis 2008 m. Spalio mėn. Atlikto “Steroidų” klausimo apžvalga, progesteronas taip pat daro įtaką vėžinių audinių augimui krūtinėje, nors jo poveikis krūties vėžio ląstelių augimui yra prieštaringas.

Skatina augimą ir vystymąsi

Estrogenas yra pagrindinis hormonas, stimuliuojantis krūtų augimą brendimo metu, tačiau progesteronas yra būtinas, kad moteriškas krūtis taptų pieno gamybos organu. Sterolio steroidų straipsnyje Dr. Carol Lange praneša, kad progesteronas kartu su kitais hormonais stimuliuoja krūties pieno liaukų vystymąsi.

Padidina skysčių susilaikymą per menstruacinį ciklą

Netrukus po ovuliacijos progesterono lygis pradeda didėti ir didėja per menstruacijas. Progesteronas padidina skysčių susilaikymą per paskutinę menstruacinio ciklo dalį. Ohio valstijos universiteto medicinos centras sako, kad progesterono svyravimai, atsirandantys menstruaciniu ciklu, prisideda prie būdingos krūtų jautrumo, atsirandančios prieš pat ir prieš mėnesius.

Padeda paruošti žindymo krūtį

Jei moteris pastoja, progesterono kiekis gerokai padidėja. Viena iš progesterono funkcijų nėštumo metu yra paskatinti tolesnę liemens audinio plėtrą krūtinėje, kad būtų išskiriamas pienas. Progesteronas, estrogenas, prolaktinas ir kiti hormonai nėštumo metu sudėtingai sąveikauja, kad paruoštų krūtinę laktacijai. Progesteronas stimuliuoja liaukos ir kanalų vystymąsi ir pieno baltymų išraišką, bet ne skatina pieno išsiskyrimą. Iš tikrųjų 1997 m. Žurnalo Endocrine Reviews išleidimo straipsnyje pažymima, kad progesteronas blokuoja pieno gamybą iki pristatymo.

Galimas padidėjęs krūties vėžio pavojus

Progesterono vaidmuo krūties vėžyje yra labai prieštaringas. Daugelio gyvūnų ir laboratorinių tyrimų rezultatai rodo, kad progesteronas padidėja ir slopina krūties vėžio augimą, o poveikis labai priklauso nuo kitų hormonų veikimo. “Lancet” 2003 m. Rugpjūčio mėn. Paskelbtame “Milijonų moterų tyrime” rezultatai rodo, kad daugiau nei 10 metų vartojant progesterono ir estrogenų derinio hormonų pakaitinę terapiją reikšmingai padidėja krūties vėžio rizika moterims po menopauzės. Iš šio tyrimo autoriai apskaičiavo penkis papildomus krūties vėžio atvejus 1000 iš estrogeno turinčių preparatų vartojimo ir 19 papildomų krūties vėžinių susirgimų vienam tūkstančiam estrogeno-progesterono derinio gydymo vartotojui.