Pipirmėtės ekstrakto naudojimas

Virškinimo sutrikimai

Peppermint yra medicininė ir valgomoji žolė su moksliniu pavadinimu Mentha piperita. Pagal The Cook’s Thesaurus, ekstraktai yra kvapiosios medžiagos, pagamintos ištirpinus aromatintą junginį alkoholyje. Kadangi pipirmėtės ekstraktas pagamintas tiesiogiai iš pipirmėtės lapų, jis turi daug tų pačių savybių ir panaudojimo kaip žaliavos žolė. Pagrindinė cheminė medžiaga pipirmėtės ekstrakte, atsirandanti dėl vaistinių savybių ir skonių, yra mentolis, organinis alkoholis.

Šalti simptomai

Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja pipirmėtį virškinti, sakydamas: “pipirmėtis ramina skrandžio raumenis ir pagerina tulžies srautą, kurį organizmas naudoja virškinti riebalus”. Tai taip pat rodo, kad pipirmėtė gali leisti dujoms praeiti pro žarną, o tai padeda sušvelninti dujų suspaudimą, o dirgliosios žarnos sindromo sergantiems pacientams gali būti atleidžiama nuo pipirmėtės ekstrakto.

Odos dirginimas

Nacionaliniai sveikatos instituto (NIH) pažymi, kad yra įrodymų, kad pipirmėtės ekstrakto aliejus gali būti naudojamas siekiant sumažinti galvos skausmą, jei jis taikomas šventykloms. Jame taip pat teigiama, kad “mentolis … kartais priskiriamas inhaliaciniams preparatams, susijusiems su nosies užgimimu, įskaitant” rubs “, kurie yra naudojami odai ir įkvėpti”. Todėl pipirinių ekstraktas gali būti naudingas sinusų pašalinimui.

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, vietoje pipirmėtės ekstraktas yra analgetikas ir gali palengvinti odos būklę. Tai ramina odos sudirgimus nuo avilių, nuodų gebenių ir nuodų ąžuolo. Didžioji šio poveikio priežastis – peppermintinio ekstrakto pagrindinio ingrediento, mentolio, numbimo savybės.