Parkinsono ligos tipai

Apžvalga

Parkinsono liga yra smegenų sutrikimas, kuriame miršta specializuotų smegenų ląstelių, sukeliančių įvairius simptomus. Yra keletas Parkinsono ligų ir Parkinsono tipo sindromų rūšių; visi šie tipai kartu vadinami Parkinsonizmu. Nė vieno iš šių Parkinsono tipo rūšių nėra galutinio testo, tačiau kartu su fiziniais egzaminais, neurologiniais tyrimais, įsivaizduokite tyrimus ir pacientų istoriją, teikėjas gali diagnozuoti.

Parkinsono plius sindromai

Parkinsono pliuso sindromą sudaro kai kurie Parkinsono ligos simptomai, taip pat kiti simptomai, tokie kaip raumenų silpnumas ir atrofija, didelės atminties ir elgesio sutrikimai, autonominė disfunkcija ir netinkamas akių judesių valdymas. Skirtingų Parkinsono ir pleso sindromo rūšių yra demencija su nelygiais kūnais, daugelio sistemų atrofija, progresuojantis supranukleorinis paralyžius ir kortikobazalinio degeneracinis sutrikimas. Parkinsono ligos gydymui naudojami medicininiai metodai nėra tokie veiksmingi gydant Parkinsono pliuso sindromą, o šio sindromo sergantiems pacientams yra trumpesnis išgyvenamumas, greičiau ligos progresavimas ir labiau matoma negalia nei Parkinsono liga sergantiems pacientams.

Antroji Parkinsono liga

Parkinsono ligą galima nustatyti maždaug 10 proc. Pacientų, o nustatant priežastis galima nustatyti, kad šie pacientai turi antrinį Parkinsono ligą. Tyrimai, tokie kaip MR ir CT tyrimai, taip pat kraujo ir šlapimo tyrimai, gali padėti išvengti priežasčių ir pateikti daugiau informacijos.

Parkinsono liga

Parkinsono liga yra smegenų sutrikimas, kuris atsiranda tada, kai smegenyse vadinamos substancijos nigra smegenyse esantys neuronai pradeda mirti. Tai trukdo gaminti cheminį dopaminą, kuris padeda raumenims judėti. Simptomai pradeda atsirasti, kai yra pažeista apie 80 procentų dopaminą gaminančių ląstelių. Pagrindiniai Parkinsono ligos simptomai yra drebulys, lėtiniai judesiai, standumas ir pusiausvyros sutrikimai. Nors Parkinsono negalima išgydyti, yra vaistų, kurie imituotų dopaminą ir padėtų lėtai, drebulys ir standumas. Pasak Nacionalinio Parkinsono fondo, tiriami vaistai, kurie gali padėti sulėtinti ligos progresavimą.