Odos vėžio tipai ant nosies

Bazinė ląstelių karcinoma

Odos vėžys, labiausiai paplitęs vėžio tipas, atsiranda dėl neįprasto ir nekontroliuojamo odos ląstelių augimo. Odos vėžys gali paveikti daugelį kūno dalių, pvz., Kamieną, kojas, rankas ir veidą, ir dažniausiai paveikia saulės spindulius. Tas faktas, kad nosis išsikiša iš veido, dar labiau pažeidžia saulės ultravioletinių spindulių žalą. Pernelyg didelis saulės spinduliavimas padidina odos vėžio tipą.

Suragėjusių ląstelių karcinoma

Basalinė ląstelių karcinoma yra labiausiai paplitusi ne-melanomos odos vėžio rūšis, taip pat dažniausiai pasireiškia nosies vėžys. Jis prasideda bazinėse ląstelėse. Bazalinės ląstelės gyvena giliausia epidermio dalis — išorinis odos sluoksnis. “Basal” ląstelės funkcionuoja taip, kad susidarytų daugiau keratinocitų, pagrindinių odos tipų. Pasireiškianti skausmas ar pažeista nosis, kuris nesugeba išgydyti, dažnai rodo odos vėžio buvimą. Pažeidimo išvaizda gali padėti nustatyti vėžio tipą. Bazalelinė karcinoma dažnai sukelia opos, kurios atrodo perlamutriai baltos arba vaškinės. Balta vaškinė zona gali atrodyti kaip randas, todėl lengva pamiršti. Bazalinių ląstelių karcinomos auga lėtai ir retai sklinda į netoliese esančius limfmazgius ar tolimus organus. Tačiau jie gali sukelti didelę žalą aplinkiniams audiniams. Pasak MayoClinic.com, nors bazinė ląstelių karcinoma, nors ir lengvai gydoma, sukelia didelį pasikartojimo greitį.

Melanoma

Squamous ląstelių karcinoma, taip pat klasifikuojama kaip nemelanomos vėžys, yra antras labiausiai paplitęs vėžio tipas, galintis įtakoti nosį, ir prasideda plokščiose ląstelėse, esančiose atokiausioje epidermio sluoksnyje, žinomo kaip stratus corneum. Šios plokščiosios ląstelės, žinomos kaip plokščiosios ląstelės, sudaro paskutinį gyvųjų ląstelių sluoksnį epidermyje. Squamous ląstelių karcinoma sudaro maždaug 20 procentų beveik 1 milijono odos vėžio atvejų, kuriuos kasmet diagnozuojama kasmet, kaip pranešė 2010 m. Amerikos dermatologų akademija. Skvamozė ląstelių karcinoma gamina raudoną pleistrą ant odos, dažnai pasirodo išlyginti arba susmulkinti. Raudonas mazgas, kuris jaučiasi tvirtai prisiliečiantis, taip pat gali reikšti plokščiąsias ląstelines karcinomas. Sklamuojanti ląstelių karcinoma yra labiau agresyvi nei bazinė ląstelių karcinoma, jei ji nėra gydoma, ir gali išsivystyti į beveik limfmazgius arba metastazuoti į kitus organus.

Odoje yra du pagrindiniai ląstelių tipai: keratinocitai, gaminantys baltymą keratiną, ir melanocitai, kurie gamina pigmentą, vadinamą melaninu. Melanomos vėžys prasideda melanocituose. Melanocitų gerybiniai navikai, vadinami molais, dažnai apsunkina melanomos vėžio buvimą; kadangi melanomos prasideda melanocituose, paprastai šie vėžys sukelia rudos ar juodos spalvos odos pažeidimus, bet taip pat gali sukelti pažeidimą su ne Spalva. Melanomos gali išsivystyti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai susidaro vietose, kurios turi saulės poveikį, įskaitant nosį ir likusį veido veidą. Jei neuždirbtas, melanomos gali išsivystyti į limfmazgius ir kitus organus. Nors tai yra daug rečiau nei kitų tipų odos vėžys, melanoma sukelia daugiausiai odos vėžio mirčių, kaip pranešė Amerikos vėžio draugija.