Nepakankamo mitybos ir alkoholizmo padariniai

Apžvalga

“Alkoholizmas prisideda prie nepakankamos mitybos, mažinant apetitą ir gyvybiškai svarbias maistines medžiagas,” sako “MayoClinic.com”. Pasak Nacionalinio nacionalinių sveikatos institutų alkoholio vartojimo ir alkoholizmo instituto, daugelis alkoholikų tampa nepakankamai maistu, nes jie sunaudoja per mažai pagrindinių maistinių medžiagų arba dėl to, kad alkoholis ir jo metabolizmas neleidžia organizmui naudoti šių maistinių medžiagų. Alkoholizmas sukelia maistinių medžiagų piktybiškumą ir malabsorbciją.

Kūno riebalai

Vidutiniškai geriamieji dažniausiai vartoja alkoholį be įprasto maisto, o jo įtaka kūno riebalams yra labiausiai pastebima centriniame nutukime, kuris dažniausiai vadinamas “alaus pilvu”. Sunkių dozių alkoholis nėra gerai metabolizuojamas ir sukelia daugiau šilumos nei riebalai. Pasak Eleanor Whitney ir Sharon Rolfes, “Suvokdami mitybą”, dažniausiai vartojantys alkoholį, o ne įprastą maistą, dažniausiai patiria nepakankamą mitybą.

Energija

Palyginus su 4 kalorijomis grame baltymų ir angliavandenių, alkoholis yra 7 kalorijos vienam gramui, tačiau šiuose tuščiose kalorijose trūksta maistinių medžiagų. 12 oz. Įprasto alaus servisas suteikia 150 kalorijų. 1 ½ aukso. 80 skonio skonio servetė yra 100 kalorijų ir 3 ½ uncijos. Balto vyno patiekalas suteikia 70 kalorijų. Apskritai, kuo daugiau kalorijų praleido alkoholiui, tuo mažiau kalorijų praleido maistingam maistui.

Maistinių medžiagų

Kuo daugiau alkoholio vartoja žmonės, tuo mažiau tikėtina, kad vartos pakankamai maisto, kad galėtų tinkamai maitintis. Maistinių medžiagų trūkumai yra neišvengiami, atsižvelgiant į “Suprantamą mitybą”, nes alkoholis išsiskiria maistą ir trukdo organizmui naudoti maistines medžiagas. Galų gale tam tikros maistinės medžiagos yra trūkstamos arba neefektyvios.

Metabolizmas

Lėtinis alkoholizmas trukdo suvartojamų maistinių medžiagų apykaitai. Pavyzdžiui, pagal “Suprantamą mitybą” kepenys praranda gebėjimą išlaikyti B vitamino folatą, todėl inkstai išskiria daugiau folatų šlapime, o folio rūgšties trūkumas, kuris sugriauna virškinimo sistemą, vystosi. Alkoholis taip pat trukdo folatų funkcijai Apdorojanti homocistiną, todėl išsivysto viršsvorio lygis, susijęs su širdies liga. Blogas folatų būklė ir alkoholizmas taip pat yra susiję su kolorektaliniu vėžiu. Kito B tipo vitamino, tiamino, sutrikimas ir trūkumas sukelia Wernicke-Korsakoff sindromą, kuris turi įtakos akių raumenims, pažeistiems nervams, sutrikusi atmintis ir koordinavimas. Acetaldehidas, pagamintas alkoholio metabolizmo būdu, taip pat sukelia vitamino B-6 trūkumą, dėl kurio Mažesnė raudonųjų kraujo kūnelių gamyba.

Alkoholis prisideda prie nepakankamo mitybos, nes trukdo veiksmingai naudoti kai kuriuos vitaminus. Pavyzdžiui, žarnyno ląstelės nesugeba absorbuoti tiamino, folatų ir vitamino B-12. Kepenų ląstelės praranda galimybę veiksmingai aktyvinti vitaminą D, pagal “Suprantamą mitybą”.

Vitaminai

Tiesioginis toksinis alkoholio poveikis prisideda prie nepakankamos mitybos. Alkoholis sukelia skrandžio ląsteles išskirti per daug skrandžio rūgšties ir histamino. Histaminas sukelia uždegimą ir per daug skrandžio rūgšties dirgina skrandžio ir stemplės įdėklus ir daro juos pažeidžiamomis opų formavimui.

Toksinai