Muzikos poveikis kūdikių vystymuisi

Apžvalga

Per savo vaiko raidos langą nuo gimimo iki amžiaus 1 muzika gali tarnauti įvairiais svarbiais tikslais. Žmonės visose kultūrose ir nuo pat ankstyviausių žinomų istorijų naudojo lopšius, skirtus numalšinti kūdikius. Šiuolaikiniais laikais mokslininkai studijavo muzikos poveikį kūdikių vystymuisi, įskaitant “Mozarto efektą”. Ši populiari, bet prieštaringa teorija pagrįsta įsitikinimu, kad klasikinės muzikos klausymasis pagerins intelektą. Atsižvelgiant į tai, ar muzika iš tikrųjų daro jūsų kūdikį protingesnę ilgainiui, tai gali pagerinti jūsų vaiko ankstyvojo apdorojimo įgūdžius, atsižvelgiant į Hayne W. Reese “Pažanga vaiko vystymosi ir elgesio”.

Mozarto teorija

Pagal “Mozarto efekto” teoriją, klasikinės muzikos atlikdami savo kūdikio jutimo stimuliaciją, kuri stiprina jo centrinės nervų sistemos vystymąsi, teigia “General Music Today”. Pagerėjęs tobulėjimas gali būti dėl to, kaip muzika ir erdvinis vaizdavimas yra Tiek apdorojami jūsų kūdikio smegenyse. Po kelių minučių Mozarto muzikos klausymo sesijų erdvės ir laiko požymių patobulinimai, remiantis J.S. Jenkensas “Karališkojo medicinos draugijos žurnalas”. Iš dalies dėl “Mozarto efekto” mokslinio tyrimo iš dalies išplaukia dėl pirminio tyrimo metodologijos, kuri, kaip teigia Regioninė Švietimo biblioteka Šiaurės rytuose, daugiausia remiasi anekdotais įrodymais Ir Niuntono salos, Masačusetsas.

Kalbos supratimas

Kūdikiai gali suprasti muzikinius modelius prieš suprasti žodžius. Iš esmės, muzika leidžia jūsų kūdikiui praktikuoti “klausytis į priekį” ir numatyti, kas ateityje bus pagrįsta jos ankstesne patirtimi. Šis įgūdis yra gyvybiškai svarbus norint suprasti sudėtingą garsų srautą kalboje, kaip teigia Gavinas Bremneris, “The Blackwell Handbook of Infant Development”. Kalbą sudaro garsų eilutės, kurios nuolat keičiasi. Daugelis vaikų išmoko suprasti jūsų kalbos garsus kaip simbolius, kurie sudaro kalbos kodą pagal 1 amžių, pakartotinai klausydami, vedantys į šį supratimą.

Jausmų reguliavimas ir bendravimo įgūdžiai

Kai dainuojate savo kūdikį akis į akį, jis gali susieti žodinius judesius su garso suvokimu ir gali gauti kitų detalių per savo veido išraiškas. Tai padeda jam mokytis kritinių bendravimo įgūdžių. Tai apima mokymąsi susieti garsus su emocijomis, įvykiais ir objektais. Dainuojanti sąveika taip pat moko jam reguliuoti savo emocijas pagal “Bendrosios muzikos dienos”. Gyvasis dainavimas yra žymiai efektyvesnis nei įrašytos muzikos, skirtos išlaikyti kūdikio dėmesį, skatina lankymą ir imitaciją.