Metformino vartojimo nutraukimo poveikis

Atsparumas insulinui

Vaistų metforminas yra diduanidų šeimos vaistas, vartojamas 2 tipo arba cukriniu diabetu sergantiems žmonėms gydyti. “Drugs.com” pažymi, kad metforminas dažnai yra pirmasis nustatytas vaistas asmenims, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, ir gali būti vartojamas kartu su kitais vaistais nuo diabeto arba insulinu. Šis vaistas parduodamas su prekės pavadinimais Glucophage, Glucophage XR ir Fortamet. Metforminas padeda sumažinti gliukozės ar cukraus kiekį kraujyje įvairiais būdais. Jei asmuo, sergantis 2 tipo cukriniu diabetu, nutraukia metformino vartojimą, gali pasireikšti rimtas tiesioginis ir ilgalaikis nekontroliuojamo gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas.

Gliukoneogenezė

Pagrindinis metformino veikimo būdas padidina kūno raumenų, audinių ir ląstelių jautrumą insulinui – hormonui, kuris yra būtinas gliukozės transportavimui iš kraujo į organizmą. Drugs.com pažymi, kad asmenims, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, yra atsparumo insulinui. Dėl to ląstelės ignoruoja insulino poveikį ir neleidžia transportuoti gliukozės į raumenis ir audinius, kuriuose yra gyvybiškai svarbu gaminti energiją. Kūnas bando kompensuoti išsiskiriantis daugiau insulino, dėl kurio kraujyje tik sukelia hiperinsulinemiją. Jei pacientas nustoja vartoti metforminą, 2 tipo diabeto poveikis atsiranda dėl atsparumo insulinui, kuris sukelia tokius simptomus kaip didelis troškulys, alkis ir šlapimo dažnis. Lėtinis hiperinsulinemijos ir hiperglikemijos lygis taip pat prisideda prie širdies ir kraujagyslių bei kraujagyslių sistemos ligų.

Padidėjęs gliukozės sugėrimas

Gliukoneogenezė yra gliukozės gamyba kepenyse. Gliukozės saugojimo atsargos yra saugomos kepenyse ir išleidžiamos į kraują, kai kūnas reikalauja energijos dėl streso ar bado. MayoClinic.com pastebi, kad vienas iš metformino mechanizmų, skirtų gliukozės kiekiui kraujyje mažinti, yra gliukoneogenezės slopinimas, todėl hiperglikemija ar didelis gliukozės kiekis kraujyje nėra. Jei diabetu sergantis pacientas nustoja vartoti metformino arba praleidžia per daug dozių, sumažėja gliukozės patekimas į kūno raumenis ir audinius. Smegenys paskatins kepenis išsiskirti gliukozę ir pasireikš hiperglikemija.

Amerikos pediatrų akademijos leidinyje pažymima, kad metforminas taip pat veikia siekiant sumažinti gliukozės kiekį kraujyje pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, sulėtėjus ar lėtinant gliukozės kiekio maiste absorbciją žarnyne. Tai neleidžia staigiai didinti gliukozės kiekio kraujyje, kai pacientas maitina maistą. Jei metformino dozės yra sustojamos, pacientas po valgio valgio ar saldžių užkandžių patirs silpną gliukozės kiekio kontrolę ir padidins gliukozės kiekį kraujyje. Gliukozės koncentracija kraujyje gali sukelti trumpalaikius poveikius, tokius kaip staigus padidėjęs insulino išsiskyrimas ir ilgalaikis poveikis, pvz., Aterosklerozė ar kraujagyslių susiaurėjimas diabetu sergantiems pacientams.