Konditerijos šaknies kavos pakaitalo nauda sveikatai

Apžvalga

Nors geriant kiaulpienės šaknų infuziją kaip kavos pakaitalą gali atrodyti netinkama, gėrimas turi naudos sveikatai. Įpilkite kiaulpienės šaknies tinktuką arba miltelių ekstraktą karštu vandeniu arba įpilkite virinto vandens džiovintų šaknų gabalėlių. Ieškokite kiaulpienės šaknų produktų sveiko maisto parduotuvėse arba derlijuokite savo šaknis, kur pamatysite kiaulpienės lapus ar geles, augančius pesticidų neturinčiose vietose. Visada pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami naudoti savaiminį gydymą žolelių, ypač tokiomis sąlygomis, dėl kurių gali prireikti agresyvesnės medicininės pagalbos.

Mažina kofeino vartojimą

Nors du ar keturi puodeliai kavos ar arbatos per dieną nėra blogi daugumai žmonių, daugiau nei tai gali sukelti sveikatos sutrikimų. Galimas šalutinis poveikis yra dirglumas ir nerimas, nemiga, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ir raumenų drebulys. Be to, kai kurie žmonės jautriai reaguoja net su šiek tiek kofeino ar turi to išvengti dėl kraujospūdžio, širdies problemų ar vaistų. Tokiais atvejais kai kurie arba visi šie kofeino gėrimai pakeičiant kiaulpienės šaknų arbata yra išskirtinė nauda sveikatai.

Diuretikas

Kai kurie specialistai pirmenybę teikia kiaulpienių lapams kaip diuretikui, o vaistiniai augalai, pavyzdžiui, Kathi Keville, “Sveikatos ir gydymo žolelių” autorius, rekomenduoja šaknis. Diuretikai, kurie padidina šlapimo kiekį, gali būti naudingi gydant priešmenstruacinį pilvą ir tokias ligas kaip lengvas edema. Kitos sąlygos, kurias teigia Merilendo medicinos centras Marylando medicinos centre, gali padėti per savo toksinų skalavimo savybes įtraukti aukštą kraujospūdį ir kepenų ligas. “Keville” siūlo šerdies šaknų arbatą dėl su nėštumu susijusių klausimų, tokių kaip galvos svaigimas ir skauda krūtys dėl skysčių susilaikymo. Arbatos diuretikų nauda taip pat gali padėti kovoti su pavojingu aukštu kraujospūdžiu, susijusiu su eklampsija nėštumo metu, tačiau akivaizdu, kad dėl šios būklės nedelsiant reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Virškinimo pagalba

Kiaulpienės šaknis gali skatinti virškinimą ir sumažinti skrandžio skausmą per jo švelnus vidurius, pažymi UMMC. Jis taip pat padeda skatinti sveiką virškinimo trakto bakterijas. Centras rekomenduoja gerti iki trijų puodelių kiaulpienės šaknies arbatos kiekvieną dieną verdant 1/2 ar 2 arbatinius šaukštelius maždaug 1 puodelio vandens kelias minutes. Dezinuoti ir šiek tiek atvėsti.

Gerina gelio šlapimo pūslės funkciją

Pasak “Drugs.com”, dėl savo gebėjimo išplisti toksinus iš sistemos, kiaulpienės šaknis gali gerai veikti žmonėms, linkusiems į tulžies akmenis. Atrodo, kad skatina sveiką tulžies sekreciją ir taip pat gali pačios ištirpti tulžies akmenlę. Nors bandymai su gyvūnais atrodo daug žadantys, reikia daugiau klinikinių tyrimų, siekiant nustatyti efektyvumą ir rekomenduojamą dozę tulžies pūslės problemoms, pažymi Drugs.com.

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kiaulpiene yra keletas gyvybiškai svarbių vitaminų ir mineralų. Tarp augaluose esančių maistinių medžiagų yra B komplekso vitaminai, vitaminai A, C ir D, cinkas, kalis ir geležis. UMMC pažymi, kad nors kiti diuretikai gali sukelti nepageidaujamą šalutinį potraukį iš kalės iš organizmo, kiaulpienės šaknies arbata tai iš tikrųjų papildo.

Pesticidai, naudojami auginant svarbias arbatos ir kavos pupelių kultūras, kartais apdorojami chemikalais, siekiant sumažinti piktžoles, augalų ligas ir vabzdžių problemas. Prinstono universitetas pažymi, kad 30-90 proc. Dažniausiai naudojamų žemės ūkio cheminių medžiagų gali kelti pavojų sveikatai. Nors neabejotinai yra ekologiškų kavos pupelių, lengviau ir, žinoma, pigiau, užtikrinti, kad jūsų paruoštos kiaulpienės šaknys yra ekologiškos. Įsitikinkite, kad jas pjaunate iš pesticidų neturinčių vejų ar pievų. Jei perkate paruoštą kiaulpienių šaknies kavos pakaitalą sveiko maisto parduotuvėje, ieškokite “ekologiškų” etiketėje.

Maistinių medžiagų turtingas

Organinis