Kokios yra laisvų svorių naudojimo privalumai?

Apžvalga

Sporto salėse ir treniruoklių salėse yra keletas atsparumo treniruotės metodų. Iš kabelių prijungtų mašinų, atsparumo juostų ir medicininių kamuoliukų yra daugybė galimybių kūno svorio apkrovoms įkelti. Viena iš pasipriešinimo treniruoklių, kurie buvo labai veiksmingi, yra laisvas svoris. Yra keletas privalumų, kai naudojamas laisvas svoris.

Stiprumas ir pusiausvyra

Moksliniai tyrimai parodė, kad laisvieji svoriai suteikia aukštesnį jėgos ir pusiausvyros lygį asmenims, kurie juos naudoja. 2008 m. Sausio mėn. Žurnalo “Stiprumo ir kondicionavimo tyrimų žurnalas” mokslininkas Keithas Spennewinas, kuris yra Nacionalinio sveikatos mokslų instituto prezidentas, ištyrė dalyvių stiprumo ir pusiausvyros rezultatų skirtumus naudodamas laisvus svorius ir atsparumo ugdymą Mašinos. Tyrimo rezultatai parodė, kad laisvo svorio pratimus atlikę asmenys 58 proc. Padidėjo stipriau nei asmenys, atliekantys pasipriešinimo treniravimo mašinų pratybas. Be to, dalyviai, kurie atliko laisvo svorio mokymus, 196 proc. Padidino balansą, palyginti su tais, kurie atliko atsparumo ugdymo mašinų pratybas.

Universalumas ir specifiniai natūralūs judesiai

Nors mašinos pagrindu veikiančios pratybos ir laisvi svoriai yra veiksmingi stiprinant raumenų jėgą ir pusiausvyrą, laisvieji svoriai suteikia papildomą universalumo ir specifiškumo realiojo judėjimo aspektą. Amerikos tarybos interneto svetainėje yra tinkamas faktų skyrius, kuriame aptariami laisvų svorių ir mašinų privalumai ir trūkumai. Vienas iš didžiausių privalumų, išvardytų laisvųjų svorių atžvilgiu, – tai galimybė atlikti keletą skirtingų judesių vienoje pratyboje. Naudodamiesi mašinomis, jūs paprastai tvirtinate vienoje srityje ir gali atlikti tik ribotus judesius. Be to, Amerikos vyrų taryba paaiškina, kad laisvieji svoriai leidžia asmenims imituoti kasdienius judesius, kurie įvyksta skirtingose ​​judėjimo plokštumose.

Didesnės energijos sąnaudos

Vienas iš labiausiai naudingų laisvųjų svorių naudojimo aspektų – tai padidintos pastangos. Kadangi laisvieji svoriai užsiima didesniu kiekiu raumenų masės išlaikant pusiausvyrą ir stabilumą atliekant pratybas, jūs degaite daugiau kalorijų. Dėl tokio raumenų masės padidėjimo padidėja pastangų sąnaudos, kad būtų galima sukurti laisvo svorio judesius.