Kokios yra GMO kukurūzų naudos?

Apžvalga

Genetiškai modifikuoti organizmai, genetiškai modifikuoti organizmai, yra skirti derinti palankius genetinius požymius, kurie dažniausiai neretai pasireiškia viename, aukštesniame organizme. Įvairių tipų GMO kukurūzai buvo bioinžinerizuoti, įtraukiant genus, paimti iš kitų augalų, siekiant gauti geresnės kokybės kukurūzų, pasipriešinti kenkėjams ir parazitams, gaminti didesnius derlius ir klestėti esant platesnėms aplinkos sąlygoms. Kornelio universiteto dr. Susan McCouch, augalų selekcijos profesorius, sako, kad GMO gali padėti sušvelninti bado ir nepakankamo mitybos pasaulį.

Atsparumas vabzdžiams

2003 m. Paskelbtoje “Viešosios bibliotekos mokslo biologijos” ataskaitoje aprašytas kukurūzas, modifikuotas, įtraukiant genus, paimtus iš dirvožemio bakterijos Bacillus thuringiensis, Bt. Bakterija gamina kristalą, Cry, baltymą, kuris sutrikdo vabzdžių žarną, kuris jį nurijęs. GMO kukurūzai dabar turi vabzdžių žudymo gebėjimą. Surasta daugiau kaip 50 susijusių Cry genų, kurie sunaikina įvairius vabzdžių kenkėjus. Dabar kukurūzai gali būti auginami, kai užkrėtimo metu anksčiau buvo sunaikinti derliai arba reikalingos didelės nuodingų pesticidų, įeinančių į aplinką, pernešimas į aplinką, dažnai žudant naudingus vabzdžius. Didžiulis padidėjimas, matuojamas papildomuose bušeliuose viename akre, buvo užregistruotas. Bt kukurūzų krakmolas kartu su GMO sojų lecitinu buvo naudojamas 70 procentų perdirbtų maisto produktų 2002 metais.

Ligos atsparumas

Kukurūzai yra veikiami augalų ligomis, įskaitant grybelius ir bakterijas. Nors visi augalai yra jautrūs kai kurioms ligoms, kai kurie augalai gali atsispirti ligoms, kurios puola kitus. Kita genetiškai modifikuotų kukurūzų nauda yra aprašyta Tarptautinėje mokslo taryboje (ICSU), paskelbtoje “Viešosios bibliotekos mokslo biologijos” ataskaitoje. Kukurūzai, bioinžineriniai, skirti atspariems ligoms atsparių genų iš natūraliai atsparių augalų, turi mažesnį mikotoksinų lygį – medžiagas, kurias gamina grybai, augantys vabzdžiams užkrėstiems, ne GMO kukurūzų augalams. Miksotoksinai yra potencialiai kancerogeniški žmonėms.

Herbicidų atsparumas

Kiekvienas namo sodininkas ir ūkininkas žino, kad dirvožemis bus auginti piktžoles taip pat kaip ir grynųjų pasėlių. Deja, piktžolės neturi jokios komercinės ar maistinės vertės, o jūsų dirvožemio maistinės medžiagos ir saulės šviesa apiplėšta. Herbicidai naikina piktžoles, tačiau mažai yra selektyvūs. Jie taip pat gali pakenkti žemės ūkio produkcijai. Kai pasėliams pasipriešina herbicidai, išlieka susirūpinimas, kad kai kurie žmonės gali įsisavinti ir išlaikyti, kol žmonės valgys maistą. “AgBioWorld” ataskaitos agronomai apibūdina glifosatą, pavadintą “Roundup”, kaip piktžolių žudymo pesticidų pavyzdį, kurio GMO kukurūzai buvo atsparūs. Panašūs GMO kukurūzų auginimo nauda buvo sukurta ir kitiems pesticidams.

Originalus GMO kukurūzas

Genetinis modifikavimas taip pat gali būti susijęs su paprastu kukurūzų augalų veisimu ir kryžminiu apdulkinimu, kad būtų galima derinti palankias savybes. Kukurūzai iš pradžių buvo prijaukinti Meksikoje prieš 10 000 metų kryžminiu apvaisinimu, transformuojant teosinte, neapipjaustytą žolę, į auksinę, modernią kukurūzą. GMO kukurūzai nėra nauji, sako, kad žemės ūkio istorikai praneša “Viešoji biblioteka mokslo-biologijos”. Pirmųjų GMO rūšių nauda auga 10 tūkstantmečių.