Kokios yra bičių nuodų nauda?

Apžvalga

Remiantis Amerikos Apitherapy Association, apitherapy arba “bičių terapija” yra medus, naudojamas iš naminių bičių produktų, tokių kaip medus, žiedadulkės ir nuodai. Bičių venų terapija naudoja bičių nuodus gydyti ligas, kurios neatitinka tradicinės Vakarų medicinos. Bičių nuodai paprastai įšvirkščiama naudojant švirkštą, nors kai kuriais atvejais bičių nudegimas yra skirtas pacientui sušvirkšti į veną. Pasak Švedijos medicinos centro Sietle, netgi kai kurie moksliniai tyrimai buvo atlikti dėl bičių venų terapijos, dar vyksta tyrimai, siekiant patikrinti jo teiginius.

Priešuždegiminis

Švedijos medicinos centras teigia, kad labiausiai paplitusių bičių nuodų ingredientų – melitino, adolapino ir apamino – turi priešuždegimines savybes ir gali padėti sumažinti uždegimą organizme. Privalumai taip pat gali būti gaunami iš organizmo imuninės reakcijos į nuodų.

Artritas

2004 m. “The American Journal of Chinese Medicine” paskelbtame tyrime nustatyta, kad žiurkių, sušvirkštų bičių nuodai, žymiai mažiau artrito, nei kontrolinėje grupėje. Tyrėjai padarė išvadą, kad gydymas bičių nuodais gali slopinti žmogaus reumatoidinio artrito (RA) vystymąsi. “Oxford University Press” paskelbtame tyrime 2005 m. Ištirtas bičių kančių akupunktūros poveikis artrito gydymui. Mokslininkai teigė, kad bičių kančių akupunktūra “gali tapti perspektyviu gydymu tiek RA, tiek OA (osteoartritu).” Tyrime nustatyta, kad bičių nuodų naudojimas akupunktūros taškuose turėjo teigiamą poveikį skausmingiems, patinę sąnarius.

Skausmo malšinimas

2005 m. Atliktas Oksfordo universiteto tyrimas taip pat nustatė, kad bičių nuodai turi stiprių skausmą malšinančių savybių. Švedijos medicinos centras taip pat teigia, kad adolapinas turi analgezines savybes ir kai kurie anekdotiški AAS svetainės liudijimai patvirtina bičių venų gebėjimą sumažinti arba pašalinti skausmą.

Kitos pretenzijos

Nors nėra jokių atsitiktinių dvigubai aklų tyrimų, leidžiančių patikrinti tokius teiginius, AAS svetainėje yra keletas kitų rekomendacijų, susijusių su gydymu ir simptomų mažinimu bičių nuodai. Be skausmo, asmenys tvirtina, kad bičių nuodai padėjo išsėtinę sklerozę, drebulės, nudegimus, tendinitus ir infekcijas. Kai kurie netgi liudija, kad bičių nuodai padėjo nuo spuogų, psoriazės ir randų nuo odos vėžio.