Kas yra kalcio d-gliukarato poveikis testosteronui?

Kalcio D-gliukaratas yra gliukaro rūgšties druskos forma, dar vadinama d-gliukaro rūgšties druska. Šis fitoheminis junginys randamas tam tikruose maisto produktuose, įskaitant obuolius, apelsinus, brokolius, bulves ir briselio dygsta. Kalcio D-gliukaratas padeda kepenims detoksikuoti tam tikrus kancerogenus ir hormonus iš organizmo. Jis taip pat vartojamas tam tikrų vėžio formų, tokių kaip krūties ir prostatos, kurios priklauso nuo estrogeno, prevencijai ir (arba) gydymui. Kūno hormonų pusiausvyra, tokia kaip estrogenas ir testosteronas, yra subtilus ir sudėtingas. Kalcio D-gliukaratas gali paveikti testosterono kiekį dėl jo vaidmens pašalinant estrogeną.

Kalcio D-gliukaratas slopina beta-gliukuronidazę, kepenų fermentą, kuris lėtina hormonų pašalinimą iš organizmo. Kai estrogenas nėra greitai pašalinamas, tai gali sukelti daug problemų. Vyrams kalcio D-gliukaratas gali padėti išlaikyti estrogeno ir testosterono pusiausvyrą. Veiksmingesnis estrogeno pašalinimas iš organizmo reikštų geresnį estrogeno ir testosterono santykį. Moterims kalcio D-gliukaratas gali subalansuoti hormonus menopauzės metu, kai estrogeno ir testosterono kiekis mažėja. Be to, jis taip pat gali pagerinti krūties sveikatą, mažinant krūties vėžio riziką.

Kultūristai ir sportininkai, vartojantys anabolinius steroidus ir (arba) prohormonus, gydo po ciklo (PCT). Steroidų ar prohormonų ciklo metu natūrali endogeninė testosterono gamyba gali būti visiškai uždaryta. Tai palieka estrogeno dominuojančią būseną, kai pašalinamas dirbtinis testosterono šaltinis. Jei balansas greitai nebus atstatytas, vyrai gali patirti feminizuojantį šalutinį poveikį, kurį sukelia per didelis estrogenas, įskaitant ginekomastiją, sėklidžių atrofiją, svorio padidėjimą ir depresiją. Kalcio D-gliukaratas gali padėti saugiai pašalinti estrogeno perteklių iš organizmo, kol jis gali būti reabsorbuojamas ir suderintas su estrogeno receptoriumi, dėl kurio atsiranda šių šalutinių poveikių. Kalcis D-gliukaratas neturėtų būti vartojamas atskirai kaip PCT, nes nebuvo įrodyta, kad jis tiesiogiai padidina testosterono kiekį. Tačiau jo naudojimas gali pagerinti testosterono atsinaujinimo poveikį.

Hormonų pakeičiamoji terapija (HRT) yra natūraliai mažėjančių hormonų pakeitimo procesas, siekiant išvengti senėjimo požymių ir pagerinti bendrą sveikatą. Testosteronas smarkiai mažėja vyresnio amžiaus žmonėms, pradedant nuo 30 metų. Iki 80 metų testosteronas sumažėjo iki 20 proc. Jaunatviško lygio. Kalcio D-gliukaratas gali teigiamai veikti testosterono pakaitinę terapiją, leidžiant vyrams išvengti simptomų, susijusių su estrogenų dominavimu. Estrogenas gali neigiamai paveikti prostatos sveikatą plečiantis prostatos liaukos, sukeliančios gerybinę prostatos hiperplaziją (GPH) ar net prostatos vėžį. Kalcio D-gliukaratas gali padėti vyresnio amžiaus žmonėms kovoti su žemu testosterono kiekiu, nedidinant iš estrogenų priklausančių vėžio ir estrogenų dominuojančio šalutinio poveikio.

Apžvalga

Hormoninis balansas

Po ciklo terapija

Testosterono terapija