Ilgalaikis tylenolio poveikis pm

Apžvalga

“Tylenol” yra “McNeil Consumer & Specialty Pharmaceuticals” sukurtų ir parduodamų farmacijos produktų markė. Visuose Tylenol produktuose yra acetaminofeno, skausmo malšinimo priemonė. Be acetaminofeno, Tylenol PM apima difenhidramino HCl, antihistamininį preparatą. Tylenol PM parduodamas kaip skausmo malšinimas ir miego pagalba. Abi Tylenol PM veikliosios medžiagos gali sukelti ilgalaikius šalutinius poveikius.

Ilgalaikis kepenų pažeidimas ir nesėkmė

Acetaminofenas turi nusistovėjusią istoriją, sukeliančią tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį kepenų pažeidimą ir nesėkmę, ypač jei vartojama didesne nei rekomenduojama doze. JAV akivaizdaus kepenų nepakankamumo tyrimų grupė atskleidė, kad toksiniškumas acetaminofenu yra susijęs su maždaug 50 proc. Visų ūminių kepenų nepakankamumo atvejų JAV. Be to, grupė teigia, kad ascidinofeno perdozavimas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios kyla apsinuodijimai nuodų kontrolės centrams ir sudaro daugiau kaip 450 Mirtis per metus. “Drugs.com” pastebi, kad buvo pranešta apie keletą ilgalaikio toksinio poveikio kepenims atvejus, kai vartojamas acetaminofenas, nepaisant to, kad vartotojai vartoja mažiau nei didžiausia suaugusiajai dienai skiriama 4 000 mg dozė. Klinikiniame tyrime, kuris buvo paskelbtas 2006 m. Amerikos medicinos asociacijos žurnale , Nustatyta, kad beveik 40 procentų kitų sveikų suaugusiųjų, vartojusių 4 000 mg acetaminofeno per dvi savaites, atsiranda kepenų pažeidimas, kaip rodo neįprasti kepenų testavimo rezultatai. Ilgalaikiai rizikos veiksniai, susiję su hepatotoksiniu poveikiu, susijusiu su acetaminophenu, nepriklausomai nuo dozės, yra alkoholio vartojimas kartu su vaistu, hepatitas ir pasninkavimas.

Ilgalaikis inkstų pažeidimas ir nepakankamumas

Acetaminofenas taip pat turi nusistovėjusią istoriją, sukeliančią ilgalaikius inkstų pažeidimus ir gedimus. “PNR vaistų sąveikos, šalutinių poveikių ir indikacijų vadovas” nurodo 2001 m. New England Journal of Medicine paskelbtą tyrimą, kuriame teigiama, kad ilgalaikis acetaminofeno vartojimas buvo susijęs su padidėjusia galutinės inkstų ligos rizika. Apytiksliai 8-10 proc. Pacientų, sergančių acetaminofenu, išsivystė end-stage inkstų liga. Kitame citavo tyrime, kuriame dalyvavo 1700 moterų, kurios truko 11 metų, paaiškėjo, kad maždaug 10 procentų moterų patiria inkstų pažeidimą vartojant acetaminofeną. Moterys, kurios per tą laiką vartojo nuo 1500 iki 9000 tablečių, padidino inkstų sužalojimo riziką 64 procentais.

Ilgalaikis poveikis iš difrenhidramino HCl

Kaip minėta, Tylenol PM yra ir difrenhidramino HCl, ir nors jo sąveika su acetaminofenu organizme nėra gerai suprasta arba dokumentuojama, ilgalaikio vien tik difrenhidramino vartojimo tyrimai buvo atlikti. “Drugs.com” pažymi, kad hipotenzija, nemiga, jautrumas šviesai, hemolizinė anemija, sumažėjęs koordinavimas, sumažėjęs kognityvinis gebėjimas ir spengimas ausyse yra galimi ilgalaikiai šalutiniai poveikiai, atsirandantys dėl difenhidramino vartojimo. Vieninteliai ilgalaikiai difrenhidramino tyrimai buvo atlikti su vyresnio amžiaus žmonėmis, taigi dažniausiai pranešama, kad pažintinis šalutinis poveikis gali būti susijęs su įprastiniu senėjimo proceso blogėjimu.