Garso efektai žmogaus smegenyse

Apžvalga

Garsas paverčiamas elektriniu signalu, kai jis patenka į ausį. Šis signalas perkelia garsinį nervą į smegenų dalį, kuri apdoroja garsą, garsinį gilumą. Iš ten signalai eina per smegenis, sukuriant įvairius atsakymus. Garso poveikis smegenyse sukelia emocijas, sukelia streso chemikalų išsiskyrimą ir daro įtaką naujų smegenų nervų sistemos vystymui.

Emocijos

Muzika įtakoja smegenų dalį, kontroliuojančią garsų, prisiminimų ir emocijų sąsają, medialinę prefrontalinę žievę, sako Nacionalinis sveikatos institutas. Muzikos klausymasis gali palengvinti emocijas. 2009 m. Gruodžio mėn. Žurnalo “Pediatrics” paskelbtame tyrime nustatyta, kad priešlaikiniai kūdikiai padidino svorio padidėjimą, kai jie buvo paveikti Mocarto muzikos. Muzika pagydino kūdikius, mažindama jų energijos taupymo išlaidas. Tyrėjai teigia, kad dėl mažesnių energijos sąnaudų atsirado nepakankamų kūdikių, kurie yra “Mozart”, svorio padidėjimas. 2006 m. Gegužės mėn. Išplėstinės slaugos žurnalas pranešė, kad žmonės, kurie klausosi muzikos, patiria mažiau skausmo ir žemesnio depresijos ir negalios lygio Skausmingai nei tie, kurie nemano muzikos. Tai rodo, kad muzika gali paveikti smegenis, pakeliant nuotaiką ir palengvinant skausmo suvokimą.

Stresas

Pasak Franklino instituto, garsūs triukšmai sukelia instinktyvią kova ar skrydžio reakciją smegenyse. Kova ar reakcija į skrydį – tai cheminių medžiagų išleidimas, skatinantis greitus veiksmus. Ši reakcija buvo gyvybiškai svarbi siekiant užtikrinti žmonių išlikimą dykumoje ir yra svarbi šiuolaikiniame pasaulyje. Jei garsiai girdite iš automobilio rago, jūsų smegenys ir kūnas reaguoja greitai, kad perduotų jus nuo žalos. Kai pavojus praeina, smegenys išskiria raminamojo pobūdžio chemines medžiagas, neutralizuojančias stimuliuojančias chemines medžiagas; per daug garsių triukšmo poveikis gali perkrauti jūsų smegenis stimuliuojant chemines medžiagas. Be balansuojančio smegenų raminančių cheminių medžiagų poveikio stimuliuojantys chemikalai gali pakenkti smegenų ląstelėms. Pasaulis yra pilnas triukšmo, nuo berniuko paauglys automobilio iki reaktyvinių variklių riba ir nuolatinis televizorių garsas. Sprendimai apima dėvimą triukšmo slopinimo ausines, kai jas galima saugiai naudoti, naudodami garso izoliacijas jūsų namuose ir pasirinkdami išjungti reguliuojamus triukšmo šaltinius, tokius kaip televizorius ar stereo.

Neuronų kelio plėtojimas

Vaikų gerovės informacijos vartai atkreipia dėmesį į tai, kad kalbos garsas turi didelės įtakos kūdikių smegenims, padėdamas jiems ugdyti nervus, kurie organizuoja kalbą ir kalbą. Kūdikiai, veikiami kalbos garsais, kuria stiprius kelius, o kuo daugiau kalbos skamba, su kuriais jie susiduria, tuo stipresni šie keliai tampa. Kūdikiai, kurie gauna ribotą kalbos garsų ekspoziciją, nesudaro šių būdų, o smegenys atmetė visus nepanaudotus kelius.