Dažų dūmų poveikis nėštumui

Persileidimas

Tapyba nėštumo metu nerekomenduojama, nes gydytojai ir mokslininkai nesuprato tikslių dažų dūmų poveikio. Skirtingų tipų dažai kelia skirtingą pavojų nėščioms moterims. Pasak “Baby Center”, latekso arba akrilo dažai nėra pagaminti naudojant tirpiklius, todėl dėl šios priežasties jie paprastai laikomi saugiais, jei plotas kruopščiai vėdinamas. Kita vertus, aliejiniais dažais yra sudėtingų tirpiklių ir reikalingos cheminės medžiagos valymui. Jas nerekomenduojama naudoti moterims, kurios tikisi.

Gimdymo defektai

Nors tikslus dažų dūmų poveikis dar nėra visiškai įvertintas, su vaikų centru dirbantis genetinis patarėjas Loris Wolfe paaiškina, kad kai kurie tyrimai parodė, kad dažų dūmų poveikis nėštumo metu gali padidinti persileidimo riziką. Ilgalaikis poveikis, ypač per pirmąjį trimestrą, gali sukelti dar didesnę persileidimo riziką.

Mokymosi problemos

Moterys, kurios nėštumo metu pakartotinai ir ilgai veikė dažų dūmus, gali turėti didesnę gimdymo riziką kūdikiui su gimdymo defektais. “BabyCentre” pastebi, kad moterims, kurioms būdingas dažų dūmtraukis, dažniausiai atsiranda vienas konkretus apsigimimas, vadinamas gastrocikumi. Gastrochemija yra būklė, kai žarnos ir kiti pilvo organai auga už pilvo kaip skylės pilvo sienelėje.

Poveikis dažų dūmams nėštumo metu gali turėti įtakos kūdikiui net po metų. Mokymosi sunkumai buvo susiję su dažų dūmų poveikiu, ypač su aliejiniais dažais. Norint užkirsti kelią šiems padariniams, nėščioms moterims patartina vengti nudaistymo nėštumo metu ir po to, kai dažymas atliekamas, gerai vėdinti, net jei profesionalūs tapytojai ar kiti šeimos nariai atlieka tapybą. Kūdikiai neturėtų būti dedami į naujai dažytą darželį.