Baltymų miltelių poveikis paauglių sportininkams

Padidėjęs metabolizmas

Populiariose žiniasklaidos priemonėse didelės baltymų dietos suvartotos, o tai rodo, kad per didelis baltymų miltelių vartojimas gali sugadinti inkstus ir padidinti kūno sužalojimo pavojų. Šie teiginiai trūksta teisingumo yra beveik visais atvejais, išskyrus tuos atvejus, kai egzistuoja anksčiau esanti inkstų liga, sako mitybos biochemistas Johnas Berardi, papildomas fakulteto narys iš Teksaso universiteto. Baltymų papildai protingomis dozėmis gali sukelti daug naudos sveikatai.

Pagerintas atkūrimas

“Rick Hursel” tyrimas “British Journal of Nutrition” 2010 m. Kovo mėn. Leidime rodo, kad paaugliai, kurie suvalgė skonį su pridėtomis išrūgų baltymų milteliais, turėjo didesnį metabolizmą per dieną ir sumažino apetitą. Dr Hursel teigia, kad sportininkai, vartojantys pusryčius, gali valgyti daug baltymų, gali sukelti medžiagų apykaitos greitį, kuris taip pat gali sumažinti medžiagų apykaitos ligų, tokių kaip diabetas, paplitimą ir palengvinti sveikų raumenų audinio padidėjimą.

Pagerinta imuninė funkcija

Paaugliai sportininkai dažnai išgyvena patys mokydamiesi sporto praktikos ir jėgos treniruočių metu. Pasak mokslininko dr. Johno Ivy iš Teksaso universiteto, po dviejų bet kokių treniruočių dvi šaukšteles išrūgų baltymų miltelių suvartojimas gali pagreitinti raumenų atsigavimą, galiausiai sumažindamas sindromų persivalgymo riziką. Dėl papildomo pagerėjimo gydymo procese Dr. Ivy rekomenduoja pridėti greitųjų glikemijos angliavandenių, tokių kaip sporto gėrimas, patiekalus.

Imuninė sistema yra gyvybiškai svarbi norint apsaugoti sportininkus nuo įvairių ligų, pradedant nuo šalčio iki daugiau grėsmingų ligų. Pridedant baltyminius miltelius po treniruočių, imuninės sistemos funkcija gali pagerėti, suteikiant peptidams, vadinamiems imunoglobinais išrūgų baltymų milteliuose, sako dr. Ivy. Immunoglobinos stiprina imuninę sistemą, suteikiant energiją sistemai, taip pat suteikiant daugelio ląstelių, skirtų apsaugoti kūną nuo ligos, elementus.