Ashwaganda ir ženšenio šalutinis poveikis

Apžvalga

Ashwagandha ir ženšenis yra dažniausiai naudojami gydyti nuovargį, stresą, taip pat kitas sveikatos problemas. Amerikos ir Panax, arba Azijos, ženšenio, taip pat ashwagandha, kelia tam tikrą šalutinį poveikį, kuris svyruoja nuo lengvo ir laikino iki potencialiai pavojingo. Prieš pradėdami vartoti bet kurį iš šių vaistažolių, turite pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad galėtumėte aptarti šiuos galimus šalutinius poveikius, taip pat galimą vaistų sąveiką ir tinkamą dozavimą.

Persileidimas ir gedimai

Jei esate nėščia, ashwagandha ar ženšenio vartojimas gali būti nesaugus. Pasak Memorialinio Sloan-Ketteringo vėžio centro, Ashwagandha gali sukelti spontaninį vaisiaus abortą. 2003 m. Žurnale “Human Reproduction” paskelbtas gyvūnų tyrimas parodė, kad Panax ženšenio vartojimas nėštumo metu gali sukelti apsigimimus, sako Pitsburgo medicinos centro universitetas. Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, neturėtumėte “Panax” ženšenio ar ashwagandha vartoti. Pasikalbėkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti ženšenį nėštumo metu.

Padidėjęs skydliaukės hormonų lygis

Jei turite skydliaukės sutrikimų, pvz., Hipertiroidizmo, ashwagandha vartojimas gali pabloginti jūsų būklę. Pasak “Pitsburgo medicinos centro” universiteto, “Animal studies”, paskelbti “Journal of Pharmaceuticals & amp; Pharmacology” 1998 m., Nustatė, kad ashwagandha padidino skydliaukės hormonų kiekį pelėms. Be to, 2005 m. Atvejų ataskaita Nyderlanduose susijusi su moterimi, kuri po ashwagandha vartojimo atsirado tireotoksikozės, pažymi Memorialinio Sloan-Ketteringo vėžio centro.

Širdies ir kraujagyslių efektai

Ženšenis gali turėti galimai žalingą šalutinį poveikį jūsų širdžiai ir kraujagysliams. Pasak Pitsburgo medicinos centro universiteto, nepatvirtintose atvejų ataskaitose nustatytas padidėjęs kraujo spaudimas ir širdies susitraukimų dažnis po didelių Panax ženšenių dozių. 1997 m. “American Journal of Health-System Pharmacy” paskelbtoje kitoje bylos ataskaitoje nustatyta, kad Panax ženšenio vartojimas gali sumažinti antikoagulianto preparato Coumadin, kraujo skiediklio, veiksmingumą. Retai, vartojant Panax ženšenį, smegenų kraujagyslių uždegimas sukelia insultą, bet dažniausiai – galvos skausmą, teigia “Drug Digest”. Jei sergate širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimais arba vartojate kraujo tirpiklius, pvz., Coumadin, Panax ženšenį turite vartoti tik prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui.

Poveikis gliukozės kiekiui kraujyje

Amerikos ar Panax ženšenio vartojimas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Gali pasireikšti hipoglikemija, jei gliukozės kiekis kraujyje sumažėja per mažai, ypač jei vartojate per daug ženšenio, įspėja apie narkotikų rinkimą. Esant šiam šalutiniam poveikiui, jūs rizikuojate, jei vartosite insulino ar kitų vaistų nuo cukrinio diabeto. Gydytojui gali prireikti sumažinti diabeto vaisto dozę, kol jūs ruošiatės vartoti ženšenį. Jei sergate cukriniu diabetu, pirmą kartą pasitarkite su savo gydytoju, turėtumėte vartoti “American” arba “Panax” ženšenį.

Vartojant Amerikos ar Panax ženšenį, galite patirti nemalonumą, nerimą, dirglumą ar nervingumą. Atrodo, kad ženšenis sukelia šiuos šalutinius poveikius tik laikinai, teigia “Drug Digest”. Panax ženšenis taip pat gali pasireikšti galvos svaigimu, apetito praradimu ir nuotaikos pokyčiais. Pasak “Pitsburgo medicinos centro” universiteto, 2002 m. “Clinical Psychopharmacology” leidinyje “Clinical Psychopharmacology Journal” ir 2002 m. “Acta Psychiatrica Scandinavica” buvo įtraukti du atvejai, susiję su žmonėmis, kurie patyrė manijos epizodus vartodami Panax ženšenį. Manijos atvejai atsirado, kai pacientai vartojo Panax ženšenį kartu su antidepresantais.

Jei turite ar galite rizikuoti krūties vėžiu, ženšenio vartojimas gali sukelti tam tikrą pavojingą šalutinį poveikį. Pasak Pitsburgo medicinos centro universiteto, 2002 m. Žurnale “Menopauzė” paskelbtame laboratoriniame tyrime “Panax” ženšenis stimuliuoja krūties vėžinių ląstelių augimą. Tai gali būti dėl “Panax” ženšenio estrogenų panašių efektų. Šie patys Panax ženšenio veiksmai taip pat parodė kai kuriuos atvejus, kai moterims pasireiškia šalutinis poveikis, pvz., Menstruacijų, makšties kraujavimas moterims po menopauzės ir krūtų skausmas ar švelnumas. Pitsburgo universitetas sako. Kadangi amerikiečių ženšenis taip pat gali turėti estrogeną panašaus poveikio, jis gali pabloginti krūties vėžį, endometriozę, prostatos vėžį ir kitas sąlygas, kurios priklauso nuo moterų lytinių hormonų.

Nerimas ir manija

Krūties vėžio ląstelių augimas