10 geriausių sveikatos problemų Amerikoje

Pasak Mayo klinikų, geriausios sveikatos problemos Amerikoje vyrų ir moterų skiriasi. Vyrai labiau linkę nusižudyti, tai yra aštunta dažniausia vyrų sveikatos problema. Vis dėlto vyrams ir moterims reikia rūpintis sveikatos problemomis, kurios jiems būdingos.

Tiek vyrams, tiek moterims širdies ligos žudo daugiausia amerikiečių per metus. Pasak Amerikos širdies asociacijos, širdies liga, sukelianti širdies priepuolius ir insultus, žudo daugiau žmonių nei visos vėžio formos. Pasitraukite nuo rūkymo ir valgykite mažai riebalų ir natrio dietą, kad sumažintumėte riziką.

Plaučių vėžys yra vėžys, atsakingas už daugumą mirčių vyrų ir moterų. Pasak Mayo klinikos, moterims taip pat labai pakenkė krūtų ir kolorektalinės vėžio formos. Sumažinkite savo vėžio riziką, nes rūkė, valgote sveiką mitybą, naudojate apsaugos nuo saulės ir reguliariai tikrinkite vėžį.

Insultas yra trys mirties priežastys moterims, o vyrų – keturios mirties priežastys. Pasak “Mayo” klinikos, gyvenimo būdo pokyčiai, kurie gali sumažinti insulto riziką, apima mesti rūkyti, prarasti svorio, sportuoti ir valgyti sveiką mitybą.

Kvėpavimo takų ligos, tokios kaip bronchitas ir emfizema, priklauso ligų grupei, vadinamai LOPL, arba lėtinės obstrukcinės plaučių ligos. Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas rekomenduoja mesti rūkyti užkirsti kelią LOPL, nes tai yra didžiausias rizikos veiksnys.

Pasak “Mayo” klinikos, ligų kontrolės centrai teigia, kad pagrindinė mirties priežasčių priežastis tiek moterims, tiek moterims yra motorinių transporto priemonių avarijos. Dėvėkite saugos diržą, saugiai važiuokite, o ne maišydami alkoholį ir vairuojant, galite išvengti šių nelaimingų atsitikimų. Kitos mirtinų nelaimingų atsitikimų priežastys yra apsinuodijimas ir kritimas.

Širdies liga

Vėžys

Insultas

Kvėpavimo takų ligos

Traumos

Diabetas

2 tipo diabetas gali sukelti inkstų pažeidimą, širdies ligą ir aklumą. Tai taip pat yra pagrindinė mirties priežastis tiek vyrams, tiek moterims. Prarasti papildomą svorį, sportuoti ir valgyti sveiką mitybą, siekiant užkirsti kelią diabetui.

Alzhaimerio liga yra penktoji pagrindinė moterų mirties priežastis, o dešimtoji – vyrų. Gydytojai tiksliai nežino, kas sukelia Alzheimerio ligą, tačiau gali būti ryšys tarp šios ligos ir širdies ligų, taip pat galvos traumų.

Dauguma sveikų žmonių gali atsikratyti paprasto gripo atvejo, tačiau kai kuriems žmonėms tai gali sukelti tokias komplikacijas kaip pneumonija, kurios gali sukelti mirtį. Dažnai nusiplaukite rankas ir gripo vakcina kasmet, kaip nurodė gydytojas. Taip pat paklauskite savo gydytojo, ar Jums yra tinkama pneumonijos vakcina.

Alzheimerio liga

Gripas ir pneumonija

Inkstų liga yra devintoji pagrindinė amerikiečių vyrų ir moterų mirties priežastis. Tai gali būti dėl didelio kraujospūdžio ar diabeto, atsižvelgiant į Mayo kliniką. Amerikos diabeto asociacija pabrėžia, kad svarbu išlaikyti cukraus kiekį kraujyje kontroliuoti, jei esate diabetu, kad išvengtumėte inkstų ligos.

Septinka arba kraujo užkrėtimas yra dešimtoji pagrindinė moterų mirties priežastis. Paprastai tai yra bakterinė infekcija, tokia kaip plaučių ar šlapimo takų infekcija. Geriausi būdai, kaip išvengti septicemijos, yra dažnai plauti rankas, kreiptis į medicininę priežiūrą dėl bet kokių infekcijų organizme ir dažnai keisti tamponus ir vengti naudoti tamponus, kurie yra labiau sugeriantys nei jums reikia.

Inkstų liga

Septicemija